Hurtownia materiałów budowlanychPełen wybór materiałów budowlanych od fundamentów po dach

Profesjonalizm w dobrej cenie
Sprzedaż
Doradztwo
Transport
Rozładunki

Porady / Artykuły

Zastosowanie betonu komórkowego

Beton komórkowy to powszechnie używany materiał budowlany. Jest wytwarzany przez nasycenie lekkiego betonu sprężonym powietrzem, co sprawia, że jego objętość powiększa się, a struktura składa się z mieszanki betonu i uwięzionych w nim bąbelków powietrza. Dzięki takiemu sposobowi produkcji, beton komórkowy ma bardzo wiele zalet, które sprawiają, że nadaje się doskonale do budowy różnego rodzaju obiektów o dobrej wytrzymałości i znakomitych właściwościach termicznych.

Zalety betonu komórkowego

Za sprawą pęcherzyków powietrza zamkniętych w swojej strukturze, beton komórkowy w dużym stopniu chroni przed utratą ciepła. Wykonane z niego bloczki są lekkie, a zatem ich transport i użycie jest o łatwe. Co ważne zarówno dobra termoizolacyjność, jak i niska waga idą w parze z bardzo dobrą wytrzymałością. Jednocześnie bloczki z betonu komórkowego niezwykle łatwo dają się obrabiać.

Wielu producentów oferuje kompletne systemy bloczków, które zawierają wszystkie elementy niezbędne do budowy domu jednorodzinnego. W obrębie całego systemu poszczególne rodzaje bloczków różnią się swoją gęstością i są przeznaczone do wykorzystania przy stawianiu różnych fragmentów całej konstrukcji.

Wielką zaletą bloczków z betonu komórkowego jest bardzo duża precyzja wykonania poszczególnych elementów. Stabilność wymiarów przyspiesza prace murarskie i bardzo je ułatwia. Dzięki temu ściany z betonu komórkowego mogą powstawać stosunkowo szybko.

Bardzo pożądaną cechą betonu komórkowego jest także to, że nie jest on dobrym podłożem do rozwoju pleśni i grzybów.

 

Rodzaje bloczków

Beton komórkowy jest dostępny w bloczkach o parametrach dobranych do rodzaju budowanych z nich elementów konstrukcyjnych. Są bloczki przeznaczone do murowania ścian piwnicznych, które mają wzmocnioną wytrzymałość i umożliwiają przenoszenie ciężaru całego budynku. Istnieją elementy przeznaczone do wznoszenia ścian nośnych, w tym jednowarstwowych lub dwuwarstwowych, a także specjalnie stworzone do murowania ścian wewnętrznych. W ofercie producentów są również bloczki na ścianki działowe, oraz specjalne elementy na stropy albo na nadproża.