TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

MATERIAŁY IZOLACYJNE Z WEŁNY MINERALNEJ

HDMB

MATERIAŁY IZOLACYJNE Z WEŁNY MINERALNEJ

Materiały izolacyjne z wełny mineralnej doskonale tłumią dźwięki, a jednocześnie zachowują wysoką przepuszczalność pary wodnej.

Author

Charakteryzują się włóknistą budową i są odporne na ogień – nie spalają się, a przy tym nie wytwarzają też dymu czy niebezpiecznych substancji. Wełna mineralna znajduje zastosowanie m.in. w izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachów, stropów czy podłogi. Oferowana jest przez nas w postaci mat i płyt, co stanowi dużą wygodę, zarówno podczas transportu materiałów, jak i w trakcie osadzania izolacji.
W celu skorzystania z tej oferty bądź w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z HDMB w Poznaniu.

Wełna mineralna szklana i skalna

Można wyróżnić dwa rodzaje wełny mineralnej – szklaną i skalną (zwaną też wełną kamienną). Obie produkowane są przy zastosowaniu podobnych technologii. Wełna szklana wytwarzana jest z kwarcu oraz stłuczki szklanej, a skalna z kruszywa skalnego i brykietów mineralnych. Ich parametry są zbliżone, jednak nie takie same. Lepszą izolacyjność termiczną ma wełna szklana, której współczynnik λ może osiągnąć wartość nawet 0,030 W/(m*K). Inaczej sytuacja ma się jednak w przypadku odporności na ogień – skalna wytrzymuje temperatury aż do 1000⁰C, a szklana do 700⁰C. Ta druga jest za to bardziej sprężysta, lepiej tłumi dźwięki, a przy tym jest tańsza. Jednak to wełnę skalną cechuje większa wytrzymałość na ściskanie i niższa nasiąkliwość, co oznacza, że nawet gdy będzie mieć kontakt z wodą, to po wysuszeniu wróci do swoich pierwotnych parametrów.

Skontaktuj się z nami


    Hurtownia budowlana 61 877 19 02