TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

SUFITY PODWIESZANE

HDMB

SUFITY PODWIESZANE

Author

Sufity podwieszane cieszą się ogromną popularnością, zarówno ze względu na ich walory estetyczne, ale także funkcjonalność. To rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane jest nie tylko w wykańczaniu wnętrz mieszkań czy domów jednorodzinnych, ale także w biurach, budynkach użyteczności publicznej czy hotelach. Właściwie wykonane prezentują się doskonale i podnoszą walor estetyczny wnętrza.

Z samej definicji sufity podwieszane to konstrukcje montowane poniżej stropu, oparte na lekkim stelażu, do którego przymocowywane są płyty gipsowo-kartonowe, kasetony czy inne rodzaje materiałów stosowane w tego rodzaju zabudowie.

Sufity podwieszane w zasadzie pełnią 2 funkcje:

  • Użytkową, bowiem skutecznie kamuflują krzywizny sufitu pierwotnego czy nieestetycznie wyglądające elementy instalacji (np. wentylacyjnej). Dodatkowo zmniejszają powierzchnię konieczną do ogrzania.
  • Estetyczną, bowiem dają szerokie pole do popisu jeśli chodzi o kształt i formę, a także pozwalają na nieszablonowe i ciekawe zaprojektowanie oświetlenia.

Sufity podwieszane możemy podzielić na kilka rodzai, w zależności od materiałów i sposobu ich wykonania.

  1. Sufit podwieszany z płyt kartonowo – gipsowych. To jeden z najczęstszych wyborów w przypadku sufitów podwieszanych. Przypomina klasyczny sufit, ale daje spore pole do popisu jeśli chodzi o projektowanie ostatecznego kształtu i montażu oświetlenia. Bardzo często stosowany w mieszkaniach, budynkach jednorodzinnych czy eleganckich wnętrzach.
  2. Sufit podwieszany z kasetonów – jeden z najczęstszych wyborów w przypadku biur czy budynków użyteczności publicznej. Oparty o lekką konstrukcję, do której montowane są kasetony (najczęściej 60×60 cm), dostępne w różnych opcjach kolorystycznych i fakturach. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są proste i stosunkowo szybkie w montażu a dodatkowo łatwo o ich fragmentaryczny demontaż w sytuacji np. konserwacji instalacji czy montażu np. klimatyzacji.
  3. Sufit podwieszany napinany – w przypadku tego sufitu podwieszanego stosuje się specjalną folię z napinaczami. Wygląda efektownie i nowatorsko, niemniej nie wytrzyma większego obciążenia, dlatego w tym przypadku jest się ograniczonym jeśli chodzi o rodzaj montowanego oświetlenia.
  4. Sufity podwieszane mineralne – wykonywane z płyt, w których składzie znajduje się kreda, papier czy krochmal zmieszane z włóknami mineralnymi oraz preparatami grzybo- i bakteriobójczymi. Charakteryzuje je wysoka termoizolacyjność oraz dobre parametry dźwiękochłonności.
  5. Sufity podwieszane z panelu drewnianych – stosowane do stylizowanych wnętrz, wykonane z naturalnego materiału jakim jest drewno i świetnie sprawdzają się z takich wnętrzach jak sale konferencyjne, eleganckie salony a także w przypadku sal koncertowych bowiem charakteryzuje je dobra izolacja akustyczna.

Sufity podwieszane potrafią zmienić każde wnętrze, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji zdolnego dekoratora wnętrz, potrafi wyczarować z nich zupełnie nową jakość. Możliwość formowania różnych kształtów, gra oświetleniem oraz cieniami potrafi zmienić optycznie proporcje niemal każdego pomieszczenia. To jaki materiał wykorzystać do budowy sufitu podwieszanego zależy w dużej mierze od naszej pomysłowości, ale także przeznaczenia i funkcji pomieszczenia w jakim zamierzamy go zamontować.

A obniżenie wysokich sufitów z pewnością także przełoży się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Skontaktuj się z nami


    Hurtownia budowlana 61 877 19 02