TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Najważniejsze parametry przy wyborze stropów dla domów jednorodzinnych.

Najważniejsze parametry przy wyborze stropów dla domów jednorodzinnych.

Strop to pozioma przegroda dzieląca kondygnacje. Obok tej funkcji, jego najważniejszym zadaniem jest przenoszenie obciążeń – własnych, użytkowych (przebywający w pomieszczeniu ludzie, wyposażenie), a także warstw podłogowych i ścian działowych.

Najważniejsze parametry stropów – wytrzymałość.

Jest to najważniejszy parametr jakim musimy się kierować przy wyborze stropu. To od jego wytrzymałości będzie świadczyć wytrzymałość całego budynku. Dodatkowo strop powinien być sztywny. Zbyt duże ugięcie może skutkować podłogi, oraz tynku na suficie dolnej kondygnacji.

Najważniejsze parametry stropów – zdolność tłumienia hałasu

Przy tłumieniu hałasu chodzi o dwa rodzaje dźwięków. Dźwięki uderzeniowe, gdy ktoś chodzi po podłodze, odgłosy kroków, przesuwanego krzesła, oraz dźwięki powietrzne, jak zwykła rozmowa, czy też grająca muzyka. Niskie tłumienie hałasu może w znaczący sposób pogorszyć komfort mieszkania.

Najlepsze właściwości akustyczne wykazują stropy ciężkie – monolityczne żelbetowe bądź prefabrykowane z płyt kanałowych.

Najważniejsze parametry stropów – termoizolacyjność.

W przegrodach dzielących dwa pomieszczenia nie będzie ona miała aż tak wielkiego znaczenia, lecz już w przypadku stropodachów, czy stropów oddzielających piwnice od pomieszczeń mieszkalnych, termoizolacyjność będzie bardzo ważna. Zwróć uwagę na ten parametr, aby później nie przepłącać za ogrzewania. Zbyt niska termoizolacyjność spowoduje obniżeniem temperatury w pomieszczeniu

Najważniejsze parametry stropów – łatwość montażu.

W niektórych systemach elementy potrzebne do wykonania poziomej przegrody są duże i ciężkie, dlatego montaż może wymagać użycia dźwigu. Nie jest to więc wybór dla właścicieli niewielkich posesji, na które nie da się wjechać ciężkim sprzętem. 

Dźwig nie jest potrzebny w przypadku stropów gęstożebrowych, ale je z kolei trzeba podeprzeć do czasu osiągnięcia przez strop pełnej wytrzymałości. Czasochłonny montaż charakteryzuje stropy monolityczne, które wymagają wykonania deskowania i stemplowania. Inaczej jest z przegrodami drewnianymi. Niezbędne do ich wzniesienia materiały są lekkie, dlatego prace trwają krótko i nie są uciążliwe.

Rodzaje stropów dostępne w naszej hurtowni:

  • Stropy monolityczne
  • Stropy gęstożebrowe
  • Stropy z płyt prefabrykowanych
  • Stropy drewniane

Zadzwoń i zapytaj o więcej szczegółów.

Hurtownia budowlana 61 877 19 02