TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Płyty podłogowe Rigips

Płyty podłogowe Rigips

Współczesne budownictwo ma do dyspozycji szereg nowoczesnych materiałów, które sprawiają, że prace budowlane i wykończeniowe przebiegają sprawniej zapewniając jednocześnie doskonałe efekty. Jednymi z takich materiałów są płyty podłogowe Rigips.

Czym są płyty podłogowe Rigips?
Są to płyty gipsowo-włókninowe znane są na rynku również jako suche podkłady podłogowe lub suchy jastrych. W procesie produkcyjnym materiał bazowy fabrycznie zostaje połączony klejem i zszywkami, a zastosowanie przesunięcia pozwala uzyskać na krawędziach zakładki, które umożliwiają szybkie i szczelne łączenie elementów podczas montażu.

Gdzie stosuje się płyty podłogowe Rigips?

Płyty podłogowe Rigips wykorzystuje się pod wszelkiego typu posadzki podłogowe zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i obiektach użyteczności publicznej. Z powodzeniem można stosować je pod posadzki ceramiczne, drewniane, drewnopodobne, PCV czy pod elastyczne wykładziny. Co więcej, doskonale sprawdzają się także do renowacji podłóg w starszych budynkach oraz do adaptacji poddaszy. Ze względu na ich dużą odporność na temperatury i wilgoć bez problemu można zastosować je pod podłogi ogrzewane czy do pomieszczeń o dużej wilgotności.

Jakie zalety mają płyty podłogowe Rigips?

Bez wątpienia do jednej z ich najważniejszych zalet należy możliwość szybkiego uzyskania idealnie płaskich powierzchni. Nawet jeśli mamy odczynienia z dużymi nierównościami wystarczy użyć pod nie podsypki z keramzytu. Dzięki stosunkowo łatwemu montażowi i możliwości natychmiastowego użytkowania pomieszczenia oszczędzamy czas minimalizując konieczny nakład pracy i koszty. Nie wymagają wyrównywania i są materiałem dość łatwym w obróbce.

Niemniej istotną zaletą płyt podłogowych Rigips są ich wysokie parametry akustyczne, doskonale wytłumiające różnego typu dźwięki. Zapewniają także wysoką izolacyjność termiczną i, co szczególnie warte zaznaczenia, są niepalne i spełniają surowe wymogi ochrony przeciwpożarowej w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Ponadto suchy jastrych charakteryzuje się niewielkim ciężarem oraz dużą wytrzymałością, dzięki czemu można je stosować pod duże obciążenia powierzchniowe i punktowe.

Podczas ich montażu należy jednak pamiętać, że płyty podłogowe Rigips to tak zwane podłogi pływające, więc konieczne jest wykonanie dylatacji obwodowych i progowych.

Warto także dodać, że płyty podłogowe Rigips to materiał ekologiczny, przyjazny dla zdrowia i środowiska naturalnego.

W naszej hurtowni oferujemy zarówno płyty podłogowych Rigips jak również materiały niezbędne do ich właściwego montażu.

Hurtownia budowlana 61 877 19 02