TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Wełna mineralna 15 cm – ISOVER SUPER MATA

Wełna mineralna 15 cm – ISOVER SUPER MATA

Priorytetem w projektowaniu i remontach obiektów jest dążenie do oszczędności konsumowanej energii. Przemawiają za tym przesłanki ekonomiczne i ekologiczne, a także konieczność, wynikająca z prawa budowlanego. Izolacja cieplna stała się więc nieodłącznym elementem każdej budowy. Isover Super Mata jest tu jednym z najchętniej wybieranych produktów. Czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie?

Co to jest Isover Super Mata?

Jest to mata z wełny mineralnej, produkowana w innowacyjnej technologii Thermistar, opracowanej w laboratoriach producenta. Technologia ta polega na siedmiokrotnej kompresji materiału, dzięki czemu wzrastają parametry termoizolacyjne wełny i jej właściwości użytkowe. W praktyce oznacza to, że można uzyskać optymalny efekt izolacji, stosując matę o niższej grubości, na przykład wełnę mineralną 15 cm. Isover Super Mata sprawia też mniej trudności w transporcie i składowaniu.

Właściwości wełny mineralnej Isover Super Mata

Najważniejszą zaletą Isover Super Maty jest jej wyjątkowo niski współczynnik przewodzenia ciepła lambda, który wynosi λD = 0,033 W/mK. Wysoka wydajność termoizolacyjna sprawia, że jej zastosowanie pomaga zdobyć punkty w systemach oceny zielonych budynków LEED i BREEAM.

Wełna ta jest również paroprzepuszczalna i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacji akustycznej. W klasyfikacji ogniowej zyskała kategorię A1, co oznacza, że jest niepalna. Co więcej, wspomniana już technologia Thermistar zapewnia macie dobrą sprężystość i delikatność włókien, które ułatwiają montaż.

Wełna mineralna 15 cm Isover Super Mata – zastosowanie

Super Mata wykorzystywana jest w izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, a także poddaszy użytkowych i nieużytkowych, stropodachów wentylowanych, podłóg i stropów pomiędzy legarami, drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych. Polecana jest zwłaszcza tam, gdzie konstrukcja wyklucza możliwość zastosowania materiału izolacyjnego o większej grubości. Wełna mineralna 15 cm jest na tyle efektywna, że pozwala uzyskać opór cieplny przegród na poziomie wymaganym dla domów pasywnych i energooszczędnych. Zastosowana w izolacji dachu i ścian, chroni wnętrze obiektu przed dźwiękami powietrznymi, natomiast izolacja podłóg i stropów wygłusza również dźwięki uderzeniowe.

Wełna mineralna 15 cm Isover Super Mata – montaż

Super Mata jest produktem samonośnym, dzięki czemu nie zachodzi konieczność sznurkowania. Jest łatwa w obróbce, pozwala na swobodne wykonywanie otworów i docinanie do pożądanych kształtów. Elastyczność materiału i delikatne włókna ułatwiają i przyspieszają pracę z wełną.

PRODUKT DOSTĘPNY W NASZEJ HURTOWNI

Hurtownia budowlana 61 877 19 02