TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Hydroizolacje czyli jak prawidłowo zabezpieczyć dom przed wodą i wilgocią ?

Hydroizolacje czyli jak prawidłowo zabezpieczyć dom przed wodą i wilgocią ?

Fundament naszego domu to najbardziej istotny element jego konstrukcji. Powinien być on tak wykonany, aby przetrwał wiele lat, a osadzony na nim budynek pozostał nie narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dlatego też tak istotne jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią, która może w znacznym sposób wpłynąć na jego trwałość.

Hydroizolacja fundamentu domu bez piwnicy

Poziom podłogi w budynkach niepodpiwniczonych znajduje się powyżej poziomu gruntu a głównym zagrożeniem dla tego typu budowli jest przedostaje się wilgoć.

W takim przypadku stosujemy hydroizolację w postaci poziomej przepony oddzielającej fundament od reszty budynku. Ma ona na celu zabezpieczyć ściany przed wnikającą wilgocią.

Warstwę izolacyjną układa się na wewnętrznych oraz zewnętrznych ścianach fundamentowych, około 20cm szerzej niż obrys domu, by z łatwością połączyć ją z izolacją pod podłogą parteru. 

Izolacja fundamentu w budynku podpiwniczonym

Z powodu ciągle zmieniającego się poziomu wód gruntowych, domu podpiwniczone, poza hydroizolacją muszą posiadać izolacje zabezpieczającą je przed zalaniem – izolację przeciwwodną. 

Pierwszym z etapów wykonania skutecznie funkcjonującej ochrony przed wnikaniem wody do wewnątrz budynku, jest stworzenie zbiornika hydroizolacyjnego, w przestrzeni od powierzchni gruntu do podłogi piwnicy.

Mamy tu do czynienia z podwójną izolacją poziomą. Pierwsza warstwa musi zostać ułożona na ławie fundamentowej, wykonaną z podwójnej warstwy papy. Należy połączyć ją później z izolacją podłogi piwnicy. Następnym etapem jest wykonanie izolacji pionowej ścian piwnicy. Ściany pokrywamy jedną lub dwoma warstwami papy, a dodatkowo całość osłaniamy folią kubełkową. W dalszej kolejności wykonujemy drugą warstwę izolacji poziomej, ułożonej na ścianach piwnicy powyżej poziomy gruntu.

Odpowiednia hydroizolacja fundamentu to jedna z najważniejszych kwestii przy budowie domu. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników i dokładnie przeanalizować warunki, jakie panują na terenie, na którym planujemy rozpocząć budowę. 

Jak prawidłowo zabezpieczyć dom przed wodą i wilgocią ? – Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie „jak prawidłowo zabezpieczyć dom przed wodą i wilgocią ?” musimy cały budynek przeanalizować kompleksowo i wybrać właściwe rozwiązanie. Najlepiej skonsultować to z specjalistą. Są firmy które zawodowo zajmują się odwodnieniem i zabezpieczeniami przed wilgocią. Warto skorzystać z ich usług.

Po materiały zapraszamy do naszej hurtowni.

Hurtownia budowlana 61 877 19 02