TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Jak wybrać odpowiednie rynny dla domu ?

Jak wybrać odpowiednie rynny dla domu ?

Wybór odpowiednich rynien dla naszego domu to kolejne wyzwanie dla każdego inwestora, który pragnie aby jego dom dobrze funkcjonował przez wiele kolejnych lat. W zależności od naszych potrzeb możemy skupić się rónych parametrach rynien i dostosować system do naszego budynku. Wybierając rynny trzeba zwrócić uwagę przede wszystkich na ich dopasowanie do elewacji budynku i wykończenia dachu. W kolejnym kroku należy się skupić na tym z jakich materiałów są wykonane, ich cenie, kosztach montażu, oraz jak często i w jaki sposób należy je konserwować.

Odpowiednio dobrany system rynien nie tylko chroni elewację przed zalaniem, ale także stanowi ozdobę budynku. Choć orynnowanie nie zajmuje dominującej pozycji w ogólnych kosztach budowy domu, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Oferta rynkowa jest bowiem bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem jakości, estetyki, jak i cen.

Wybór rynien dla budynku – Wygląd i estetyka

To jak rynny komponują się z elewacją i dachem, jest bardzo istotne z wizualnego punktu widzenia. Większość współczesnych systemów rynien ma za zadanie takie wkomponowanie się w elewację budynku aby były jak najmniej widoczne. Efektem tego często spoglądając na budynki, nie zwracamy uwagi na to jakie są rynny zamontowane. Przeciwnym przypadkiem są rynny które mają za zadanie wyróżnić się na elewacji poprzez charakterystyczne elementy zdobiące.

Ostatecznie wygląd rynien jest zależny od inwestora, i jego poczucia estetyki.

Wybór rynien dla budynku – Materiał wykonania

RYNNY STALOWE

Wyroby ze stali charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i osuwający się śnieg. Dobrze znoszą zarówno silne nasłonecznienie, jak i niską temperaturę. Stosunkowo łatwo je naprawić, ponieważ pod wpływem uderzenia raczej się odkształcają, a nie pękają. Ich wadą jest podatność na korozję, szczególnie w miejscach, w których fabrycznie naniesione powłoki zostały uszkodzone. Poza tym są trudne w obróbce – ich zamocowanie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

RYNNY Z PVC

Wyroby z materiału PVC charakteryzują się łatwością montażu. Wybierając je, nie będziemy też musieli się martwić korozją. Poza tym produkty te są niewrażliwe na drobne zarysowania. Niestety, plastik jest podatny na uszkodzenia mechaniczne oraz wrażliwy na promienie słoneczne. Pod wpływem promieni słonecznych rynny mogą nawet zmieniać kolor, ponadto rozgrzany plastik bardzo się rozszerza, co trzeba uwzględnić przy montażu.

Wybór rynien dla budynku – Kolor rynien

Rynny należy dobierać kolorystycznie do pokrycia dachowego, elewacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Większość producentów na rynku oferuje rynny w szerokiej gamie kolorystycznej, więc nie ma większego problemu z tym aby dobrać odpowiedni kolor do całego budynku.

Podsumowując, każdy inwestor musi się dobrze zastanowić nad wyborem rynien. Najlepiej skonsultować proponowane rozwiązania z specjalistą, dlatego też zapraszamy do naszej hurtowni po więcej informacji, oraz pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań.

Hurtownia budowlana 61 877 19 02