TELEFON KONTAKTOWY (+48) 61 877 19 02

Hurtownia budowalna HDMB
GODZINY OTWARCIA

od pon.-pt. w godz. 7.00 – 16.00
w soboty: nieczynne

ADRES

ul. Wiktora Jankowskiego 10
61-248 Poznań

  • Hurtownia budowalna HDMB

Jakie są rodzaje folii budowlanych i do czego służą?.

Jakie są rodzaje folii budowlanych i do czego służą?.

Folie budowlane to materiały, które są wykorzystywane na każdej budowie. Niezależnie od projektu, jaki realizujemy, w poszczególnych etapach budowy, zawsze trafimy na miejsca gdzie zastosowanie folii jest zalecane a czasami wręcz koniecznie.

Rodzaj folii budowlanej wybieramy w zależności od jej zastosowania.

Rodzaje folii budowlanych

Folia ochronna – Przeznaczona jako ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak: kurz, woda, pył. Przeznaczona do zabezpieczania stanowisk pracy, materiałów budowlanych, wykopów. Może być wykorzystana do czasowego zabezpieczenia izolacji termicznej lub akustycznej przed zawilgoceniem.

Folia izolacyjna – Folia izolacyjna budowlana, używana głównie do tworzenia warstwy wodoszczelnej pod posadzkami, podłogami oraz wylewkami. Ponadto można ją wykorzystać do wielu innych funkcji na budowie oraz wszędzie tam, gdzie przyda się hydroizolacja, a także elastyczna i odporna na rozrywanie warstwa ochronna, na przykład przed zabrudzeniami.

Jak wybrać folie budowlane ochronne ?

Wybierając folie budowlane musimy przede wszystkich się zastanowić do jakich celów je potrzebuje. Jeśli ma to być zabezpieczenie podłogi czy też mebli przed zabrudzeniem farbą w czasie malowania, to wystarczy nam w zupełności zwykła przezroczysta folia ochronna.

W sytuacji, gdy na budowie mierzymy się wciąż z cięższymielementami, jak tynki maszynowe, czy gips, warto wszystko zabezpieczyć czarną folią budowlaną, która zapewni każdej powierzchni odpowiednie zabezpieczenie.

Z kolei, gdy wciąż prowadzimy prace, podczas których ciężkie kawałki gruzu mogą spadać na podłogę, wtedy warto się zastanowić nad zastosowaniem czarnej, grubej folii ochronnej, która jest wyjątkowo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Jak wybrać folie budowlane izolacyjne ?

Folie budowlane izolacyjne również wybieramy według zastosowania.

Czarna folia budowlana jest jedną z najczęściej stosowanych folii izolacyjnych i jest folią paroprzepuszczalną. Z folii paroizolacyjnej z reguły korzysta się przy izolacjach dachowych. Dlatego folia paroprzepuszczalna określana jest również folią wstępnego krycia. Zastosowanie czarnej folii budowlanej tego rodzaju pozwala na odparowywanie wilgoci z warstwy ociepleniowej.

Folia budowlana PE to folia polietylenowa wykorzystywana najczęściej jako podkład pod panele i wylewki. Folia budowlana PE sprawdzi się również przy izolacji fundamentów, jeśli będzie ona wystarczająco gruba.

Folia kubełkowa to gruba folia budowlana wykonana z polietylenu o dużej gęstości (PEHD). Folia kubełkowa jest odporna na wodę i nie gnije. Nie rozwijają się w niej również bakterie i grzyby, jest ona obojętna dla większości związków chemicznych występujących w gruncie, a przy tym skutecznie stawia opór gryzoniom i korzeniom roślin. Dlatego folię kubełkową często stosuje się przy izolacji przeciwwilgociowej, ale może ona być jedynie jej uzupełnieniem.

Wszystkie te materiały są dostępne w naszej hurtowni.

Hurtownia budowlana 61 877 19 02